Lutheri kvartali ideekavand

Lutheri kvartali ideekavand

Asukoht: Vana-Lõuna tänava, Vineeri tänava, Pärnu maantee ning Tatari tänava vaheline kvartal, Tallinn
Hoone tüüp: Kvartaliplaneering
Staatus: Arhitektuurivõistluse ideekavand
Roll: Arhitektuurne projekteerimine

Projekteeritud hooned asuvad ajaloolise vineerivabriku kvartalis ja hoonete inspiratsiooniks on kvartali ajaloolised pildid ning painutatud vineerist elemendid. Hoonete vahele tekivad tänavad, mis viivad kvartalisse sisse.

Kõikidel hoonetel on ülemine maht klaasist kaldpinnaga, mis jätab mulje, et neil on kaldkatus. Fassaadile on lisatud kujunduselemendid, mis on inspireeritud painutatud vineerist, ja kaarekujulised rõdud, mis annavad hoonetele iseloomu. Igal hoonel on oma värvilahendus, fassaadimaterjalina on kasutatud puidu ja telliskivi kombinatsiooni.

Kvartali maastikuarhitektuur lähtub olemasoleva ajaloolise hoone asukohast, mis on pargi tsentraalne koht. Projekteeritud multifunktsionaalne plats markeerib lammutatud hoone joont. Ülevalt vaadates moodustab park ovaalsete elementidega mustri, mis on inspireeritud Lutheri vineerivabriku logost. Platsi saab kasutada välisturuks, toidufestivaliks, kinoks, tantsuplatsiks, kontserdi korraldamiseks, jõulupuu platsina ja uisuplatsina. Kvartali siseosa on kavandatud autovabana, parkimine on lahendatud maa-aluse parkla abil.

Tellija: Arhitektuurivõistluse korraldas Eesti Arhitektide Liit.

Kandideeri töökohale

Kandideeri praktikale

Võta meiega ühendust