Kuuse Elamusmajad

Kuuse Elamusmajad

Asukoht: Ojametsa, Pillapalu küla, Anija Vald, Harjumaa
Hoone tüüp: Puhkemaja
Ehitusaasta: 2023
Roll: Sisearhitektuur,
Arhitektuurne projekteerimine põhiprojekti staadiumis
Suletud netopind: 78.0 m²

Põhja-Kõrvemaa looduskaitseala lavaja pinnaga kuplite, lokkava looduse ja käänuliste teede rüpes on peidus moodsa puitarhitektuuri pärl: Kuuse Elamusmajad, mille arhitektuurne idee ja eelprojekt koostatud Boa Arhitektide poolt. Kolmnurkse kujuga hoonemaht on sulatatud põliste metsade vahele, mida ühendab loodusepoolt väljakujunenud looklevad metsarajad.

Hoone materjalidena on kasutatud loodusest inspireeritud materjale, konstruktsiooniks on Eestimaa metsadest pärit puit, katusekattematerjaliks on puitlaast ning avaruse ja lummavate vaadete esiletoomiseks on hoonesse planeeritud rohkesti klaaspinda.

Hoone sisearhitektuuri kontseptsioon on inspireeritud kohalikust loodusest, kõik toonid on valitud sealsetest metsavärvidest. Hoone planeering on kompaktne, samas väga avar. Hoone esimesel korrusel on läbi kahekorruse köök-elutuba, klaasseinaga on eraldatud magamistuba ning saun koos pesuruumiga. Teisele korrusele on samuti planeeritud magamistuba. Hoone on suunatud peredele, väiksematele sõprusseltskondadele. Puhkemaja interjöör suhestub ümbritseva keskkonnaga, kus sealsed kuusemetsad on justkui võimsad loodusmaalid.

Tellija: Sportland Eesti AS
Ehitaja: Pinered OÜ
Fotod: Andrei Ozdoba

Kandideeri töökohale

Kandideeri praktikale

Võta meiega ühendust