Ideekavand “Kodu kus elu õitseb”

Ideekavand “Kodu kus elu õitseb”

Asukoht: Eskadrilli tn 2 / Eskadrilli tn 3, Raadi alev, Tartu vald
Hoone tüüp: Kortermajad
Staatus: Arhitektuurivõistluse ideekavand
Roll: Arhitektuurne projekteerimine
Suletud netopind: 5570.1 m² + 8146.6 m²

Kutsutud osalejatega arhitektuurivõistlusega otsiti lahendust Eskadrilli 2 ja Eskadrilli 3 kinnistutele rajatavate eluruumide ja äripindadega kortermajade arhitektuurile ning neid ümbritsevale väliruumile. Ideekavand “Kodu kus elu õitseb” sündis koostöös väliruumistuudioga Punktiir.  Võistlustöö valiti žürii poolt arhiktetuurivõistluse parimaks ning see pälvis I preemia.

Võistlustööga otsit lahendusi, mis austaksid Tartu ajaloolist pärandit, kuid samas tooksid piirkonda uut energiat. Loodud projekti keskmeks on väikesemahulised kortermajad, mis sobituvad eeslinliku miljööga ning loovad privaatsed ja mugavad korterid tulevastele koduomanikele. Hooneid vaadeldes ei tunneta mitte nende suurust, vaid hoopis intiimsust ja kogukonna hõngu. Hoonete paigutus kinnistutel, vahelduv materjalikasutus fassaadidel, hoonete liigendatus ja erikorruselisus ning lopsakas maastikuarhitektuur loovad kvartalitesse mitmekülgset tänavaruumi. Hoonete vahelised hoovialad on jagatud tänu terrassidele ja haljaspuhvritele privaatseteks ja poolprivaatseteks aladeks, mis mõeldud eelkõige kogukonna kasutuseks, samas ei piirata kuidagi ka juhuslike möödujate või uudistajate läbikäiku. Privaatsuse loob organiseeritult ja läbimõeldult istutatav haljastus ja maastikukujundus.

Ideekavandiga loodud lahenduse eesmärgiks on luua keskkond, kus inimesed tunnevad, et nad kuuluvad kuhugi – kus iga päev on võimalus kohtuda sõpradega ja luua uusi mälestusi.

Tellija: Arhitektuurivõistluse korraldas Hansavest OÜ

Kandideeri töökohale

Kandideeri praktikale

Võta meiega ühendust